Mezi láskou a nenávistí 16. díl

8. listopadu 2010 v 16:00 | Miruš.ka |  Povíka Mezi láskou a nenávistí
Michael:
Slova, která mi řekla Almaria ve věžení mi doslova zlomila srdce. Jak tohle může říct? Vždyť já bez ní nemohu žít… Nevystál jsem to a po té její větě se slzami v očích odešel z věznice. Koneckonců má pravdu. Když Gabriela žije, už nic nenaděláme, musíme to nějak vyřídit, ale jak? Já se ke Gabriele už v žádném případě nevrátím. A Almaria nesmí zemřít. Nic zlého neudělala. První soudní jednání je už dnes ve 3 odpoledne, což je už za chvilku a večer mám sraz s Gabrielou u sebe, abych si s ní mohl promluvit. Ještě chvíli jsem čekal a pak jsem šel do soudní síně, kde už bylo pár lidí. Za chvilku přišla teta Darilla se strýcem Danem, Gabriela a Issabell. Když jsme byli všichni, policie dovedla i Almariu. Soudce uporoznil na to, aby všichni mluvili pravdu, protože je jasné, že okolo těchhle věcí se motá strašně moc lží. Pak mě soudce oslovil jako prvního:

Soudce: ,,Pane Jacksone, mohl byste nám říci, proč jste si chtěl vzít za manželku Almariu, když už jste ženatý a máte už svou manželku Gabrielu?"
Michael: ,,Rád bych vám řekl, jak to všechno vlastně začalo."
Soudce: ,,Prosím. Můžete."
Michael: ,,V té době, když jsem přijel jsme já a Almaria nic spolu neměli. Byli jsme jen kamarádi, a jeden večer jsme byli spolu na zábavě, protože Gabriela zůstala doma, tak jsem měl prostě jinou společnost. Ano, přiznávám, udělal jsem chybu, byl jsem své manželce nevěrný. Ano, políbil jsem Almariu."
Soudce: ,,To ano. Chybu jste udělal velkou, ale co teprve má znamenat uzavření manželství s Almariou?"
Michael: ,,Všechno se to sesypalo na jednu velkou hromadu a mé hříchy se staly většími. Gabriela na mě byla naštvaná, spíš víc, než naštvaná a tak pozdě v noci utekla z naší vily a už se nevrátila. Snažil jsem se jí najít a vše ji vysvětlit, ale neúspěšně. Po nějakém čase za mnou přišla Issabell a řekla mi, že Gabriela je mrtvá, že kvůli mně spáchala sebevraždu."
Issabell: ,,Cože jsi to řekl? Já že jsem něco takového říkala?"
Michael: ,,Jo! Ty!"
Issabell: ,,A kdo ti to dokáže, hmm? Nikdo. Lžeš ty!"
Michael: ,,Já nelžu." řekl jsem a podíval se na Almariu, která měla slzy v očích. ,,Já opravdu nelžu." zopakoval jsem to ještě jednou speciálně pro Almariu, protože nikdy bych jí nenamlouval nic, co jsem od nikoho neslyšel. ,,Gabrielu jsem litoval, sám jsem si nadával, co jsem to zavinil. Issabelle jsem uvěřil, protože ani Gabriela se za tu dlouhou dobu ještě nevrátila a po čase jsem se dal dohromady s Almariou, protože jsem k ní něco cítil a měli jsme se rádi a plánovali jsme si svatbu, která nám včera bohužel nevyšla. Byl jsem v šoku, když jsem viděl Gabrielu. To je vše."
Soudce: ,,Paní Jacksonová, chcete se k tomu nějak vyjádřit?"
Gabriela: ,,Samozřejmě, že chci. Ta velká mrcha se stále motala kolem Michaela, který byl z toho samozřejmě vedle a tak se mu Almaria zalíbila víc než já. Byla jsem rozzuřena a utekla jsem pryč."
Soudce: ,,A kde jste do teď pobývala?"
Gabriela: ,,Do toho vám nic není. To nemohu prozradit. Jinak chtěla bych ještě něco říci. Nemyslím si, že by Issabell Michaelovi říkala, že jsem spáchala sebevraždu. Neříkám, že jsem je viděla, nebo slyšela, ale můj názor je takový, že by mu to mohla nakecat Almaria, že jsem spáchala sebevraždu, aby na mě Michael už zapomněl, aby ho měla jen pro sebe. Docela to tak do sebe zapadá, ne?"
Michael: ,,To v žádném případě!"
Almaria: ,,To není pravda!"
Gabriela: ,,Ale proč ne? Kdo by to teda říkal? Tak si to asi Michael vymyslel sám, ne?, že jsem mrtvá."

Soudce: ,,Paní Jacksonová. Nemáte k tomu žádné důkazy, tak se raděj ani nevyjadřujte."
Gabriela: ,,OK. Je to ale pro mě strašně ponižující, že zatímco jsem pryč, všichni si mě zakopou do hrobu a až se vrátím, tak se všichni divíjou, že najednou žiju."
Soudce: ,,A co vy, Issabell?"
Issabell: ,,Já bych chtěla upozornit ještě na jednu věc. Pokud dobře vím, tak jsem před nedávnem Almarii říkala, že Gabriela žije. Upozornila jsem na to, že by mohla skončit ona, nebo Michael ve vězení, pokud budou spolu takto pokračovat. Tak proč bych předtím říkala Michaelovi, že Gabriela spáchala sebevraždu? Navíc, jsem od Michaela schytala velkou facku za pravdu. To je nějaká spravedlnost?"
Soudce: ,,Je to pravda, Almario, že ti říkala o Gabriele, že žije?"
Almaria: ,,Já už se k tomu vyjadřovat nebudu. Už nevěřím nikomu. Ano, je to pravda, že mi to říkala, ale Issabell je moje nevlastní sestra a já ji znám. Nikdy mi nepřála štěstí a dobro. Ano, neposlechli jsme ji, nevěřili jsme ji a stále jsme zůstali spolu. Já už ale teď nikomu ani ničemu nevěřím. Klidně si mě třeba ukřižujte. Já už stejně nechci žít.
Michael: ,,Ale řekni i ten zbytek, Almario."
Almaria: ,,Jaký zbytek?"
Michael: ,,Však ty víš. Proč se nechceš obhájit?"
Almaria: ,,Protože už je mi můj život už jedno a na tobě mi už nezáleží. Však jsme si to řekli."
Michael: ,,Ne, tohle neříkej."
Soudce: ,,Tak myslím, že pro dnešek to stačí. Necháme si to projít hlavou a zítra se dozvíte výsedky. Nashledanou."
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 terisek-kuska terisek-kuska | Web | 8. listopadu 2010 v 16:54 | Reagovat

Ahoj jestli máš ráda Mchala j. tak bych se zakopala do hrobu(smích) :-D

2 zuzy zuzy | Web | 8. listopadu 2010 v 18:03 | Reagovat

Ach jo, výslech a tahanice, lži a ovinění... chudák Miki.. mohl být už ženatý se svoji láskou a zatím?... snad jim to dopadne dobře. díky za díleček!♥

3 fictional-stories fictional-stories | Web | 8. listopadu 2010 v 18:27 | Reagovat

Tú Isabell by som roztrhla ako žabu!

4 The Veronica The Veronica | Web | 8. listopadu 2010 v 20:41 | Reagovat

Ty soudy...pf, doufám že všechno nakonec dobře dopadne, chudák Michael,.. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama